Wakacje w SAVAS: mniej interwencji i alarmów napadowych

23 września 2019

Tegoroczne lato możemy uznać za bezpieczne. Pomimo 22% wzrostu liczby chronionych przez Savas obiektów, spadła nie tylko liczba interwencji naszych patroli, ale także liczba sygnałów napadowych.

W żadnym obiekcie, który chronimy nie doszło do skutecznego włamania.

W okresie od 1 lipca do 31 sierpnia br. patrole Savas interweniowały każdego dnia, ale liczba wyjazdów spadła w stosunku do analogicznego okresu w roku 2018 aż o 42%. Najczęściej byliśmy wzywani do włamań oraz napadów. Jak wynika ze statystyk zebranych przez nasz Dział Ochrony, największy spadek odnotowaliśmy w obszarze sygnałów napadowych – ich liczba była mniejsza aż o 77%.

Wzrosła natomiast ogólna liczba sygnałów włamaniowych wychwyconych przez naszą Stację Monitorowania Alarmów – w tym także w obiektach korzystających ze Zdalnego Monitoringu Wizyjnego SAVAS. W większości wypadków były to jednak sygnały nieuzasadnione lub odwołane przez właściciela chronionego obiektu. W żadnym budynku, który znajdował się pod naszą ochroną nie odnotowaliśmy próby włamania, zakończonej sukcesem intruza.

Savas. Pełna gotowość.

Drogi Użytkowniku, od 25.05.2018 stosowane są w Polsce regulacje z art. 13 ust. 1-2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej „RODO”). Aktualna informacja o tym jak przetwarzamy Twoje dane oraz jak możesz skorzystać ze swoich praw w tym zakresie, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.