Świętujemy Dzień Pracownika Ochrony

21 sierpnia 2020

22 sierpnia obchodzimy Dzień Pracownika Ochrony. Mimo nowych rozwiązań technologicznych to kadra doświadczonych ochroniarzy jest najważniejszą częścią w każdej agencji security. Dziękujemy, że codziennie dbacie o bezpieczeństwo osób i mienia!

Ważna data

22 sierpnia to umowna data, która symbolizuje wprowadzenie ustawy prawnie regulującej zawód strażników bezpieczeństwa. Od 1997 roku, każda osoba, która chce zatrudnić się w tej branży, musi zdobyć odpowiednie kompetencje. Aby zostać kwalifikowanym pracownikiem ochrony fizycznej, kandydat powinien przejść szereg szkoleń z zakresu teorii prawa ochrony osób i mienia, praktyki technik interwencyjnych, wyszkolenia strzeleckiego, czy samoobrony. Dodatkowo pozytywna opinia psychologa oraz oświadczenie o niekaralności są wymogiem do rozpoczęcia kariery w agencji. Warto pamiętać, że dużą część personelu stanowią również pracownicy zabezpieczenia technicznego. Są to specjaliści, którzy zajmują się projektowaniem, montażem, konserwacją i naprawą systemów wspomagających bezpieczeństwo obiektów jak alarmy czy kamery CCTV. Zwiększona liczba potrzebnych kwalifikacji nie zniechęciła jednak do podejmowania zawodu w branży security. W 2020 roku pracowników ochrony jest więcej niż policjantów, czy zawodowych żołnierzy, a 13% z nich to kobiety!

Dziękujemy!

Z okazji Dnia Pracownika Ochrony, życzymy całej kadrze SAVAS sukcesów w życiu zawodowym i prywatnym. Wytrwałość, pełna gotowość i profesjonalne podejście to nieodłączne wartości w Waszej codziennej pracy. Niech przynosi Wam satysfakcję i radość z niesienia pomocy innym. Dziękujemy za to, że z Wami możemy czuć się bezpiecznie w każdym aspekcie swojego życia.

Drogi Użytkowniku, od 25.05.2018 stosowane są w Polsce regulacje z art. 13 ust. 1-2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej „RODO”). Aktualna informacja o tym jak przetwarzamy Twoje dane oraz jak możesz skorzystać ze swoich praw w tym zakresie, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.