Zalety zdalnego monitoringu wizyjnego

24 czerwca 2021

Zdalny monitoring wizyjny to innowacyjne rozwiązanie, które gwarantuje skuteczną ochronę obiektów przy zmniejszonych kosztach obsługi. Swoje zastosowanie znajduje w firmach, magazynach, osiedlach, szkołach, sklepach oraz domach. Służy zwiększeniu bezpieczeństwa ludzi oraz majątkuu znajdującego się na ich terenie. Monitoring wizyjny pozwala na zdalną weryfikację sygnału alarmowego, za pośrednictwem transmisji sygnału video on-line w czasie rzeczywistym. Przeczytaj jakie są zalety monitoringu wizyjnego!

Spis treści:

  1. Zalety monitoringu wizyjnego – bezpieczeństwo
  2. Zalety monitoringu wizyjnego – oszczędność
  3. Zalety monitoringu wizyjnego – większa motywacja
  4. Zalety monitoringu wizyjnego – podsumowanie

Zalety monitoringu wizyjnego – bezpieczeństwo

Najważniejszą zaletą stosowania zdalnego monitoringu wizyjnego jest bezpieczeństwo. Za jego pomocą możemy obserwować dany obszar 24h oraz mieć wgląd na cały obszar jednocześnie. Wiele firm do tego zadania zatrudnia ochronę oraz stróży, jednak pomimo przeszkolenia i największej choćby czujności z ich strony może zdarzyć się tak, że wiele szczegółów ujdzie ich uwadze. Kamery nie tylko monitorują dane miejsce, ale także zapisują i archiwizują nagranie, więc można odtworzyć je po fakcie. Nagrania z kamer często stanowią dowody w postępowaniach karnych, a wykrycie sprawcy staje się o wiele prostsze.

Zalety monitoringu wizyjnego – oszczędność

Instalacja monitoringu wizyjnego pozwoli na obniżenie kosztów związanych z utrzymaniem danego obiektu oraz jego ochroną. Zatrudnienie osoby na etat wiąże się z dodatkowymi, stałymi kosztami, kamery natomiast stanowią jednorazową inwestycję na długie lata. Dodatkowo decydując się na monitoring możemy uzyskać bardzo atrakcyjne warunki umowy ubezpieczeniowej, które pozwolą na obniżenie kosztów ubezpieczenia obiektu nawet o 50%.

Zalety monitoringu wizyjnego – większa motywacja

Wielu ekspertów jest zdania, że instalacja monitoringu wizyjnego w zakładzie pracy zwiększa motywację pracowników. Osoby zatrudnione wiedząc, że są nagrywane i obserwowane pracują lepiej i wydajniej. To świetny sposób na to by mieć kontrolę nad firmą, nawet gdy jesteśmy w domu czy w trasie.

Zalety monitoringu wizyjnego – podsumowanie

Instalacja kamer, bez względu na to, czy to w zakładzie pracy czy w gospodarstwie domowym, wiąże się z wieloma korzyściami. Monitoring wizyjny pozwala na wykrycie wszelkich zagrożeń oraz na podjęcie skutecznej, szybkiej reakcji, gdy tylko pojawi się niebezpieczeństwo. Dzięki niemu możemy odstraszyć włamywacza, działać prewencyjnie, sprawdzać to co dzieje się na terenie naszej posesji, gdy nas nie ma w domu oraz kontrolować pracę i zapewniać bezpieczeństwo pracowników.

Drogi Użytkowniku, od 25.05.2018 stosowane są w Polsce regulacje z art. 13 ust. 1-2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej „RODO”). Aktualna informacja o tym jak przetwarzamy Twoje dane oraz jak możesz skorzystać ze swoich praw w tym zakresie, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.