Czas na urlop – jakie zabezpieczenie dla domu wybrać?

21 lipca 2020

Bezpieczeństwo domu powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu. Szczególnie wtedy, gdy wyjeżdżamy na dłuższy czas. Specjaliści SAVAS przygotowali listę rozwiązań, które pomogą ochronić budynek przed potencjalnymi zagrożeniami.

Przed wyjazdem

Zanim wyruszymy na wyczekane wakacje, tworzymy listę przedmiotów, które powinniśmy ze sobą zabrać. A co z tymi, które zostawiamy na miejscu? Przed urlopem warto przygotować krótki plan rzeczy do wykonania w domu, nim go opuścimy. Zapiszmy w punktach czynności takie jak zamknięcie okien, zasunięcie rolet czy zakręcenie wody i wyłączenie gazu. Przed samym wyjazdem przejdźmy przez listę, odhaczając każdy wykonany krok. Dzięki temu, po wykreśleniu ostatniej pozycji, będziemy pewni, że dom jest sprawdzony i zabezpieczony pod naszą nieobecność.

Dodatkowe rozwiązania

Najbardziej narażonymi na potencjalne włamanie są okna i drzwi. Jeśli chcemy je wzmocnić, możemy zdecydować się na zainstalowanie rolet. Wytrzymały materiał utrudni złodziejom dostanie się do środka. Większość rolet ma również odznaczenie klasy antywłamaniowej, dzięki któremu wiemy, ile czasu zajmie ich ściągnięcie i wtargnięcie do środka. Te dodatkowe minuty są istotne podczas interwencji w przypadku zagrożenia. Przy samym wejściu możemy zainstalować inteligentne oświetlenie. Wymieńmy zwykłą żarówkę na taką z czujnikiem ruchu, która zaświeci się, gdy ktoś zbliży się do naszych drzwi.

Monitoring wizyjny

Od codziennej pracy można odpocząć, od ochrony domu nie. Aby mieć pewność, że nasze cztery ściany są bezpieczne 24/7, zainwestujmy w nowoczesny system monitorowania budynku. Używanie zaawansowanych technologicznie kamer CCTV umożliwia wysyłanie natychmiastowego powiadomienia o uruchomionych alarmach. Żeby system monitoringu był idealnie dopasowany do metrażu i wymagań otoczenia, skorzystajmy z usług profesjonalnej firmy, która przeprowadzi dokładny audyt bezpieczeństwa. Eksperci SAVAS wykonają go na terenie posesji, określą strategiczne miejsca i zajmą się montażem odpowiedniego systemu monitoringu. Wysokiej jakości technologia pozwala na zasilenie kamer przez 48 godzin, nawet gdy zostaną odcięte od prądu. To zapewnienie, że nawet jak nie ma nas na miejscu, SAVAS jest w pełni gotowy do interwencji.

Bezpośrednie wysyłanie alarmów

Inwestycja w technologiczne rozwiązania, jak kamery CCTV, pozwala na ciągłą współpracę z zespołem interwencyjnym. Specjaliści SAVAS pracujący w całodobowym Centrum Monitorowania Alarmów po otrzymaniu sygnału sprawdzą miejsce jego wystąpienia oraz określą poziom zagrożenia. Możemy być pewni, że w krótkim czasie od pojawienia się ostrzeżenia na naszej posesji zjawi się patrol interwencyjny oraz zostaną wezwane odpowiednie służby. Dzięki całodobowemu działaniu, pracownikom SAVAS nie umknie żaden alarm. Co więcej, każdy system kamer przechodzi inspekcję kilka razy dziennie, aby wykryć wszystkie ewentualne nieprawidłowości.

Sprawdzone metody i nowoczesna technologia pozwolą na spokojny wypoczynek podczas długo wyczekiwanych wakacji. Korzystając z usług profesjonalnej firmy możemy być pewni, że naszym domem opiekują się specjaliści gotowi na szybką reakcję w każdej sytuacji.

Drogi Użytkowniku, od 25.05.2018 stosowane są w Polsce regulacje z art. 13 ust. 1-2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej „RODO”). Aktualna informacja o tym jak przetwarzamy Twoje dane oraz jak możesz skorzystać ze swoich praw w tym zakresie, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.